Zostań, jeśli kochasz – Gayle Forman

20160124_165915Na ogół najpierw czytam książkę, dopiero później oglądam film, który powstał na jej podstawie. Tym razem jednak było inaczej. Film poruszył mnie bardzo więc szybciutko nabyłam tę pozycję 🙂

Nastoletnia Mia jest utalentowaną wiolonczelistką. Bez reszty oddaje swojej pasji. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się rockman, Adam. Różni ich właściwie wszystko. Łączy jednak taka sama miłość do muzyki.

Pewnego dnia, podczas rodzinnej wycieczki, dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku. Mia zapada w śpiączkę. Obserwuje to, co dzieje się wokół niej. I musi podjąć najważniejszą decyzję, wrócić, czy zostać. Wybór jest dla nastolatki bardzo trudny. Nie będę zdradzała dlaczego. Podobnie jak i zachowam w tajemnicy to, jaki on będzie.

Ciekawie skonstruowana została fabuła. To, co dzieje się tu i teraz przeplata się ze wspomnieniami dziewczynki. Denerwować może jedynie język, który momentami jest zbyt (jak dla mnie) infantylny. Ale w sumie może dzięki temu przyciągnie i młodszych miłośników książek (bo zdaje się, że to oni są, w zamierzeniu autorki, odbiorcami). Zbyt trudny raczej zniszczyłby to, co tu najpiękniejsze, czyli przeżycia i przemyślenia niesamowicie wrażliwej i rodzinnej dziewczyny. Drugi minus jest taki, że … czyta się zbyt szybko.

Mimo to, polecam bardzo gorąco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s